Rīgā, Esplanādē, vairākas dienas norisinās Japāņu mākslinieka Nišī Masāki un latviešu jauno mākslinieku Andra Maračkovska un Ernesta Šteinboka izrakumi, savukārt no 3. līdz 6.septembrim mākslinieki izraktajā bedrē aicinājuši piedalīties Pazemes stāstu skolā.

Nišī Masāki (Nishi Masaaki) vadītā meistardarbnīca ir sadarbības projekts starp Latviju un Japānu un notiek  "Rīga 2014" programmas ietvaros. Meistardarbnīcā Nišī kopā ar jaunajiem latviešu māksliniekiem Andri Maračkovski un Ernestu Šteinboku veido interaktīvu instalāciju, kas atklāj zemes slāņus un priekšmetu paliekas, kuras nogulējušas zemē un kurās var izlasīt Rīgas pilsētas vēstures stāstus.

Šonedēļ mākslinieki veidoja komunikāciju ar sabiedrību un izraktajā bedrē atvēra Pazemes stāstu skola. Bedrē tiek aicināti skolēni, vēstures studenti un vēsturnieki. Meistardarbnīca noslēgsies Baltās nakts laikā, 6. septembrī, pusnaktī bedri aizberot.

Nišī Masāki (dz. 1946, Hirosimā) māksla balansē starp radīšanu un neradīšanu, un šis būs viens no daudzajiem zem zemes apraktajiem mākslas darbiem. Nišī ir piedalījies daudzās starptautiskās izstādēs, kā "Echigo Tsumari" trianālē Japānā, un viņa darbi ir atrodas daudzās pasaules valstīs, kā Francijā, ASV, Indijā u.c.

Nišī savā radošajā praksē izmanto plašu klāstu netradicionālu metožu, lai noskaidrotu mijiedarbību starp dažādiem mākslīgi radītiem objektiem un dabu. Viena no Nišī tehnikām ir apglabāt priekšmetus līdz pat vairākiem gadiem, tā piešķirot virsmai jaunu faktūru.

Viens no notikuma organizatoriem Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše saka: "Nišī ir Japānas mūsdienu mākslas klasika, un meistardarbnīcā radītā instalācija Rīgā ir notikums Latvijas mākslas dzīvē."

Workshop with Nišī Masāki (Nishi Masaaki)

Creative Arts Quartier "Combinat Art" Riga, Latvia

Agita Šteinberga, Andris Maračkovskis. Chimney I. 2014.Creative Arts Quartier "Combinat Art" Riga, Latvia

Built with Berta.me

andris ©