"Bone collector" 2008 bones, video projection, bachelor studies. Work is about how I get to be vegetarian. You are what you eat, and I didn't want to be one off the bone and death collectors...
Mākslas dienas 2010
Elīna Šleinere, "Mākslas dienu" informatīvās kampaņas koordinatore, "Pareizā ķīmija"
13.04.2010 - 15.05.2010
No šī gada 13. aprīļa līdz 15. maijam visā Latvijā norisināsies „Mākslas dienas”, kas kopš 1959. gada ir izveidojušās par tradīciju. Šī gada devīze „Es tieši uz ielas eju tev klāt, es gribu ar tevi parunāt” ir no Imanta Ziedoņa dzejoļa, kas aicina uz dialogu, saprašanos, toleranci un draudzību. Ievērojamākie notikumi šogad Rīgā ir mākslinieku gājiens 13. aprīlī, ar ko tiks atklātas Mākslas dienas un laikmetīgās mākslas izstāde „Pārmija” Rīgas Mākslas telpā. 23. aprīlī tiks atklāta vēsturiskā izstāde "Mākslas dienas toreiz. '59 - '89” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.
Izstāde “Pārmija”
Laikmetīgās mākslas izstāde “Pārmija” norisināsies no 13. aprīļa līdz 6. maijam Rīgas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Pārmija = Ej runāt – nāc klausīties! “Pārmija” ir izstāde par domu, skatu, ieskatu, attēlu, sajūtu un svārstību apmaiņu. Tā ir par runāšanu, klausīšanos un dzirdēšanu. Tā ir arī par jaunām trajektorijām un apmaiņas procesiem. Izstādes ekspozīciju veido kuratoru grupa „5 Ievas”. Izstādē iekļauti aptuveni 120 Latvijas mākslinieku darbi, kuri skatītājus aicinās un pārdomām, sarunu un pārmiju. Izstāde veidota ar domu ikvienam kaut ko radīt: uzgleznot gleznu, uzrakstīt dzejoli vai dziedāt, kas rezultātā radītu gandarījumu un veicinātu sarunu. Tas ir galvenais, ko cilvēku labā šodien spēj sniegt plašās Mākslas dienu izstādes.
"White steps" 2008 chalk steps, broom with engine.bachelor studies.
Work is about the mass what we create around, and never think who will take care of it
“Time skip Spikeri”, Riga, Latvia 2010
Rīgas pilsētas svētku laikā Spīķeru kvartālā tiks atklāts „Dirty Deal” un „VivaColour” izstrādātais vēsturiski pētnieciskais ielu mākslas projekts „Spīķeru laika lēciens”, kas sevī ietver radošu vides mākslas darbnīcu un izstādi par Spīķeru vēsturi.
Projektā piedalās mākslinieki: Andris Vītoliņš, Kristians Brekte, Reinis Liepa, Madara Krieviņa, Maija Kurševa, Liene Jonīte, kā arī vides mākslinieki - Frost, Tron, Cue, Pal, Rist, Saim, Adata, un divi izsludinātā konkursa kārtībā izvēlētie mākslinieki - Agita Šteinberga un Andris Maračkovskis.
„Spīķeru laika lēciens”, izmantojot laikmetīgās vides mākslas metodes - grafiti, vides objekti, instalācijas, video, audio - iepazīstinās ar„Spīķeru” rajona 662 gadu ilgo vēsturi. Mākslas darbos tiks atainoti „Spīķeri”, kādi tie bija toreiz, ir tagad, kādi iemītnieki to ir apdzīvojuši un apdzīvo joprojām, tiks atspoguļota kvartāla ikdiena, nozīmīgākās personas, notikumi un citas dažādu laika periodu raksturojošas iezīmes, kā arī būs ieskats Spīķeru nākotnē, parādot kādā virzienā tas var attīstīties.
Izstādi atklāj 20. augustā ar Spīķeru rajona patrona Jāņa Dinnes līdzdalību, kas pārgriežot lenti uz izstādi, atklās turpmāko rajona gatavošanos Spīķeru 700 jubilejai.
„Spīķeru laika lēciens” apskatāms „Dirty Deal Expo” izstāžu zālē, Spīķeros, Maskavas ielā 12/2, no 20. augusta līdz 1. septembrim, no plkst. 12.00 līdz 20.00 (izņemot svētdienas un pirmdienas).
Installations symposium in old hospital of surgery, Kuldiga, Latvia 2010
Kuldīgas vecās slimnīcas ēkā, O.Kalpaka ielā 1, Kuldīga, no 16. līdz 18. jūlijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu šī gada vasaras plenēra noslēguma izstāde.
Izstāde būs apskatāma piektdien, 16. jūlijā, no 15.00 līdz 18.00, sestdien, 17. jūlijā, no 10.00 līdz 19.00 un svētdien, 18. jūlijā, no 11.00 līdz 16.00.
Interesenti varēs aplūkot darbus, kurus studenti radījuši 10 dienu laikā, iepazīstot pamestās „slimnīcas ķirurģijas nodaļas“ vidi.
Plenēra laikā 12 jaunie mākslinieki, kas pārstāvēja dažādas LMA nodaļas un kursus, ar atšķirīgiem mākslinieciskajiem līdzekļiem atveidoja gūtos iespaidus no "pamestās slimnīcas" un tās apkārtnes.
Darbi veidoti dažādās tehnikās un atspoguļo katra autora individuālo pasaules skatījumu.
Plenēra mērķis bija ļaut studentiem parādīt savus talantus, darbaspējas, padziļināt profesionālas iemaņas un turpināt radošo izaugsmi. Plenēra organizatoru iecere ir rīkot līdzīgu pasākumu arī turpmākos gadus, kas radītu iespēju salīdzināt kultūrvides izmaiņas lielākā laika posmā.
Plenēra oganizātors: Biedrība „Watchman’s House“ sadarbībā ar LMA Vizuāli plastiskās māksla nodaļas vadītāju profesoru Aigaru Bikši.
Plenēra dalībnieki LMA studenti: Ieva Rulle, Linda Lietuviete, Raitis Stiuka, Laura Ose, Svens Kuzmins, Barbara Ābeltiņa, Jānis Dukāts, Liene Mackus, Andris Maračkovsis, Ieva Jakušonoka, Marta Gredzena un Agita Šteinberga.
Studentiem radoši izpausties un radīt mākslu pilsētvides citādā estētikā, palīdzēja Kuldīgas novada Domes Kultūras pārvalde. Īpašs paldies uzņēmumiem "Kuldīgas komunālie pakalpojumi", "Kuldīgas sporta centrs", "Kuldīgas Slimnīca", Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai, Rūtas Eglītes doktorātam un uzņēmējam Uģim Taboram par atbalstu jaunajiem māksliniekiem.
Izstāde būs apskatāma Kuldīgas pilsētas svētku „Dzīres Kuldīgā 2010” ietvaros, kas norisināsies no 15. – 18. jūlijam ar daudziem, pārsteidzošiem un interesantiem pasākumiem ikvienam vecumam un gaumei.
“Cultureblock” VEF 7.block, Riga, Latvia-2009
16. oktobrī paredzētas dažādas mākslas akcijas pilsētvidē, kuru kulminācijas pasākums būs izstādes atklāšana. VEF teritorija ir ļoti piemērota šim mērķim, jo tā veidojas par radošām idejām labvēlīgu kultūras centru. Lai pasākums būtu efektīvs un pulcētu vairāk māksliniekus un mākslas mīļotājus, tiek plānots iesaistīt Dirty Deal Cafe un dažādus dīdžejus.
Ir pienācis brīdis, kad valsts, ir gatava izrēķināties ar visiem saviem varoņiem.
Kultūras censoņi ir pārvērtēti un pielīdzināti liekēžiem, kuri patērē valsts sūros sviedros iegūto mantisko labumu. Politiskais pragmatisms nevēlas izglītotu sociālo vidi, tiek meklēti veidi, kā visu tikai nogriezt un apvienot. Šādiem aprēķiniem ir gaidāms devītā viļņa efekts, katrs devītais vilnis apraks visu iepriekš veidoto Kultūras vidi Latvijā. Mākslinieki, mūziķi, dzejnieki nav tikai patērētāji, tieši pretēji, viņi ir tie, kuri veido, izglīto un ekonomiski pilnveido sociālo vidi.
Mēs, Mākslas akadēmijas audzēkņi, esam pret šāda veida vienpusēju komunikāciju, mēs sakām nē neizglītotai un pagrimušajai sabiedrībai. Pirmās Latvijas neatkarības laikos Latviju veidoja izglītota sabiedrība, jaunlatviešu ideju mantinieki, kuriem Kultūras vērtību kontinuitāte bija pašsaprotama. Mēs vēlamies to pašu, saglabāt tīru Kultūras vidi Latvijā, eksportēt savu daiļradi pasaules tirgū, veidojot Latvijas atpazīstamību starptautiskajā arēnā un veicinot investīciju ieplūdi Latvijā.
Tādēļ savu protestu vēlamies izteikt ar kopīgu mākslas darbu izstādi, kurā piedalīsies ap 40 dažādu paaudžu mākslinieki (Andris Vītoliņš, Aleksejs Naumovs, Kristians Brekte, Magone Šarkovska, Svens Kuzmins, Krišjānis Rijnieks utt.). Izstādē “Kultūrbloks” tiks pārstāvēti dažādākie mākslas mēdiji – glezniecība, tēlniecība, grafika, instalācijas, foto un video, uzsvaru liekot uz katra mākslinieka oriģinalitāti, nebaidoties eksperimentēt un atšķirties.
www.kulturbloks.lv
complicated Man 2009 installation, wood,
foam plast, wire, clothes, light 400x300x200cm