Tēlnieka Andra Maračkovska personālizstādē “HERE” mākslas laikmetīgā tēlainība rodas, saplūstot vairākiem mākslas veidiem un sakņojoties Fluxsus un Arte povera virzienu izteiksmībā, tādejādi paužot ekspresiju, novatorismu, ironiju, provokāciju. Mākslinieks tiecas sapludināt dzīves īstenības un mākslas sfēras, cenšoties izraisīt līdzpārdzīvojumu.

    Izstādē eksponētā instalācija tapusi, izmantojot ne tikai ierastos tēlniecības materiālus, bet arī ūdeni, gaismu, skaņu un video. Bieži vien, lai uztvertu instalācijas kā mākslas darbus, ir nepieciešama pieredze, un šķiet, ka būtu jāzina kādi nostiprinājušies kodi, bet Andris Maračkovskis uzskata, ka vienkāršais mākslas veids – instalācija – ļauj skatītājam saprast, ka arī viņš var būt mākslinieks. Pagātne ievirza vecajā, bijušajā, izveidojot masveida atkārtošanos, kopēšanu, hibridizāciju, kurā iekļūst lietas un cilvēki. Darbs parāda cilvēka būtības īslaicību.

Andris Maračkovskis, meklējot jaunus akcentējumus un kombinējot antīkos priekšmetus, apkaimē atrastas lietas ar jauniem, paša radītiem skulpturāliem objektiem, rada instalācijas, kas ataino sekundāro tagadni, kādu domu salikumu kombināciju, ko veido cilvēka pārdzīvotais.
Autors rāda, ka bieži mēs nemaz nepamanām jaunu sākumu sevī un apkārt:
“Viss notiek šeit un tagad.”

Built with Berta.me

andris ©