solo exhibition "TE", March 1,2,3 Riga at

"Lastādija " block.

Tēlnieka Andra Maračkovska personālizstāde "TE" 1.Martā no plk. 19:00 līdz 22:00.
2. un 3. Martā no plk. 12:00 līdz 19:00 Lastādijas kvartālā Turgeņeva ielā 15, Rīgā.

Andris varētu, bet nepieturas pie klasiskās tēlniecības, jo, viņaprāt, mūsdienu straujais temps un vēlmes ik dienu gūt jaunus iespaidus noved līdz tiešam šī mirkļa atspoguļojumam, kur nav svarīgi slavināt kādu īpašu cilvēku vai sev svešu situāciju. Instalācijai tuvas ir arte povera un dadaisma stilistikas un idejas, jo darba process tam neaizņem daudz laika un līdzekļu. Darbu eksponēšanai izmanto ne mākslai piemērotas telpas, kas atbrīvo no dažādiem liekiem mākslas telpu kanoniem.
Izstādē eksponētā instalācija tapusi izmantojot ūdeni, gaismu, skaņu un video.
Darbs veltīts tiešai rīcībai un ir kā aicinājums pamosties tagadnei. Doma izriet no vietu un situāciju nepastāvības, ceļojot ar velosipēdu pa Franciju un Kataloniju, un dažādus laika posmus uzturoties Somijā; vēlmes vienmēr būt kustībā arī Latvijā, kur viss atkarīgs no paša rīcības un mirkļa kompleksiem; nekļūt fundamentālam un atkarīgam no bailēm par nenotikušo nākotni.

Andris Maračkovskis ir dzimis 1986. gadā Valmierā.
2013. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Maģistrantūras studiju laikā saņēmis Eiropas mērķstipendiju.
Piedalījies rezidencēs, veidojis izstādes kopā ar Agitu Maračkovsku Somijā 2018. gadā Mantā un Kokkolā, 2016. gadā – Raumā, 2017. Izraēlā. Vairākkārt sadarbojies ar Somu Pori mākslinieku apvienību T.E.H.D.A.S
2016. gadā solo projekts "Pērtiķis", 2015. gadā izstāde "Disidents", 2014. gadā personālizstāde "HERE", Rīgā.
2013. gadā ieguvis KulturKontakt Nord stipendiju SIM mākslinieku rezidencei Reikjavikā, Īslandē. 2012. gadā apbalvots ar Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju. 2010. gadā studējis Portugālē Porto Bellas Artes akadēmijā Mūžizglītības programmas “Erasmus” ietvaros.
Kopš 2007. gada piedalās izstādēs, simpozijos, rezidencēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Free Riga un Lastādijas kvartāls.

Built with Berta.me

andris ©